Як зняти фарбу зі стін

Як зняти фарбу зі стін
31.05

Зміст:

 1. Коли фарбу зі стін треба видалити обов'язково?
 2. Що потрібно для роботи?
 3. Як зняти фарбу зі стін механічним методом
 4. Хімічні змивки
 5. Термічна обробка поверхні
 6. Як правильно вибрати метод видалення зі стін лакофарбового покриття?

Фарба – один з найпопулярніших варіантів обробки. Вона швидко і просто наноситься, підходить для зовнішніх і внутрішніх робіт, покриття підлоги, стін, стелі, інших поверхонь. Щоб пофарбувати стіни, достатньо придбати якісний матеріал і відповідні малярні інструменти. Нанести лакофарбове покриття досить просто, а от прибрати його – ні. Саме тому завдання як зняти фарбу зі стін актуальна для всіх, хто вирішив зробити ремонт, оновити інтер'єр, змінити дизайн.

Коли фарбу зі стін треба видалити обов'язково?

Щоб зробити нову обробку стін, необхідно позбутися від попередньої. Якщо зняти старі шпалери легко, то з лакофарбовим покриттям доведеться поборотися. Іноді можна уникнути цього і облагородити стіни, не позбавляючись від старої фарбування:

 • Якщо стіни в ванне дуже нерівні, то простіше зробити вирівнювання гіпсокартоном, ніж шпаклювати або штукатурити. Сучасні будматеріали виручають в таких випадках, не доводиться ламати голову, як зняти стару фарбу зі стін.
 • Можна не чіпати стару обробку, якщо припускаєте обшивати стіни панелями.
 • Не варто видаляти старе лакофарбове покриття, якщо стіни будуть обшивати панелями.
 • Стару фарбу можна освіжити новим шаром, але за умови, що вона не потріскалася, не відшарувалася і не роздувається.
 • Використовуючи сучасні засоби типу бетон-контакт, можна покласти кахель на старе лакофарбове покриття. Подібні склади дають хорошу адгезію, завдяки цьому плитка тримається навіть на ідеально гладкому підставі.

Бувають ситуації, коли немає інших рішень, крім як зняти фарбу зі стіни. Обов'язково це, якщо планується поклейка шпалер або нанесення мокрої штукатурки. Фарба практично не вбирає рідини, тому клей і грунтовка не зможуть дати достатню адгезію. З цієї ж причини не можна штукатурити пофарбовану стіну.

Що потрібно для роботи?

У роботі можуть знадобитися:

 • будівельний фен, пальник або праска;
 • шпатель, ніж, будь-який зручний шкребок, стамеска;
 • готові хімічні змивки і пензлик;
 • електроінструмент та відповідні насадки.

Готує інструменти в залежності від того, чим зняти стару фарбу зі стін вам буде простіше. Обов'язково підготуйте рукавички, окуляри, маску та інші засоби індивідуального захисту.

Як зняти фарбу зі стін механічним методом

Не поспішайте застосовувати хімію або тепловий вплив, варто спробувати позбутися від старої фарбування механічним методом. Основна перевага такого способу в доступності, а мінус в трудомісткості. Необов'язково купувати спеціальні інструменти, можна використовувати ті, які є в господарстві. Механічна обробка стін дає багато пилу, тому меблі краще винести, а поверхні накрити.

Шпателем

Для початку можна спробувати прибрати обридле покриття шпателем. Працювати їм зручно, можна підлізти навіть у важкодоступні місця. При роботі ручним інструментом не буває великої кількості пилу. Гострий і тонкий шпатель легко прибирає відшарувалася фарбу. Багато хто відмовляється від цього варіанту, оскільки відразу обробити велику площу таким інструментом складно. Якщо поверхню необхідно підготувати терміново, від ідеї роботи шпателем доведеться відмовитися. В процесі отлущивания фарби частинки її можуть потрапити в очі, щоб не отримати травму, працювати треба в захисних окулярах.

Стамескою і молотком

Якщо фарба не потріскалася і не відшарувалася, прибрати її шпателем неможливо. Тут треба взяти стамеску, вона не гнеться і ефективна, коли барвисте покриття добре тримається. Постукування молотом по ручці посилить вплив. Головне – стежити, щоб стамеска залишалася гострою.

Болгаркою

Попередні варіанти результативні, але на їх реалізацію буде потрібно багато часу. Нікому не хочеться, щоб ремонт тривав вічно, тому постає питання, як швидко зняти фарбу зі стін механічним методом. Прискорити процес допоможе відповідний електроінструмент, наприклад, болгарка.

Цей варіант дійсно максимально швидкий, але і небезпечний. Користуватися їм варто тільки тим, хто вміє працювати таким інструментом. До основних недоліків слід віднести густу запиленість та багато шуму.

Дрилем

Це рішення як зняти стару фарбу зі стін є оптимальним. Працювати електроінструментом відносно безпечно, а прибрати фарбу вийде швидко. Дриль має невелику вагу, тому руки не будуть втомлюватися, як при роботі болгаркою. Перш ніж почати роботу, зверніть увагу на наступні моменти:

 • перевірте справність інструменту;
 • підготуйте подовжувач, щоб можна було працювати в будь-якій частині кімнати;
 • одягніть засоби захисту і закритий костюм;
 • налаштуйте швидкість обертів на мінімальний показник, зафіксуйте насадку і затягніть патрон.

Працювати дрилем слід без поспіху, торкаючись стіни тільки поверхнею насадки. Можна використовувати щітки з металевою щетиною або декількох ланцюгів з шайбами.

Іншими інструментами

Швидко прибрати старе лакофарбове покриття можна й іншим приладом, зокрема, підійдуть шліфмашинки. Оснащують мережеві пристрої колами та дисками для зачистки, металевими щітками, шліфувальними стрічками. Таким способом можна швидко прибрати навіть ту фарбу, яка добре тримається, все залежить від потужності інструменту та обраної насадки.

Інтернет-магазин Start-Pro пропонує великий асортимент будівельних та ремонтних електроінструментів. В каталозі ви знайдете тільки якісні пристрої від провідного українського виробника за найнижчою ціною.

Хімічні змивки

Багато хто, вибираючи, чим зняти фарбу зі стін, воліють купити готові змивки. Виробники випускають склади на основі лугів, солей, кислот, органічних компонентів. Практично всі розчинники універсальні, вони справляються з олійними, акриловими складами, які не використовуються тільки для водоемульсійних.

В магазинах можна знайти рідкі, гелеві, порошкові і аерозольні змивки. Рідини концентровані, тому їх необхідно розбавляти. В основі їх кислота або луг. Гелеві кошти зроблені на органіці, вони більш м'які, використовувати їх можна навіть в закритих приміщеннях. Аерозолі зручно застосовувати на невеликих ділянках. Порошкові засоби призначені як для приготування розчину.

Використовувати хімічні склади необхідно тільки по інструкції. Алгоритм дій простий:

 • готують складу, чітко дотримуючись вказівок інструкції;
 • наносять змивку на всю оброблювану площу, починаючи зверху;
 • залишають мінімум на п'ятнадцять хвилин;
 • під впливом хімії старе покриття розм'якшується і починає відшаровуватися;
 • зшкрібають фарбу будь-яким зручним інструментом.

Якщо шарів лакофарбового покриття багато, одноразова хімічна обробка може не дати потрібного ефекту і процедуру потрібно буде провести повторно. Працюючи з хімікатами, не забувайте захищати відкриті ділянки тіла і очі.

Коли покупка дорогих готових засобів не вкладається в рамки виділеного бюджету, можна приготувати змивку самостійно вдома. Досить змішати в правильних пропорціях вапно, соду, крейду і можна обробляти розчином поверхню, що очищається. Але таким складом не вийде зняти міцні старі шари. Хімічний метод має багато переваг, але є у нього і мінуси. Найважливіші – стійкий запах хімікатів і необхідність правильної утилізації відходів.

Термічна обробка поверхні

Шукаєте рішення, як зняти радянську фарбу зі стін? Старі акрилові, олійні та інші види покриття слід розм'якшити. Підійдуть для цього не тільки спеціальні розчинники, але і дія високих температур. Можна застосувати як простий домашній праска, так і спеціальний будівельний фен або пальник.

Важливо дотримуватися заходів особистої безпеки, а також не видаляти фарбу за допомогою термоприборов біля элеткропроводов, вимикачів, розеток, трубопроводу, пластикових вікон, дверей, панелей, плінтусів.

Звичайний праска

Якщо покриття вже відходить від старості, прибрати його допоможе звичайний праска. Впливати температурою можна через подвійний шар фольги. Після прогрівання оброблений ділянку легко соскребается.

Будівельний фен

Спеціальний фен є самим безпечним приладом для термічного очищення від старого покриття. Він чудово справляється із завданням розплавлення фарби, яка після цього знімається без проблем. Приладом по черзі нагрівають невеликі ділянки, після чого зшкрібають відшарувалася фарбу.

Пальник

Для зняття фарбового покриття за допомогою високих температур підійдуть паяльна лампа гасова або бензинова пальник. Полум'я підносять до оброблюваної поверхні і гріють, поки фарба не почне плавитися, головне, щоб вона не горіла. Після цього старий матеріал можна зняти будь-яким шкребком.

Термообробка старої стіновий обробки не дає запиленості, але має один великий мінус – стійкий хімічний аромат. З'являється він з-за нагрівання лакофарбового покриття, а позбутися від нього допоможе тільки провітрювання кімнати. Працюючи з термоприборами, використовуйте всі засоби захисту.

Як правильно вибрати метод видалення зі стін лакофарбового покриття?

Вибирайте метод, враховуючи наступні моменти:

 • Який бюджет готові виділити на закупівлю всіх необхідних засобів.
 • Наскільки швидко необхідно підготувати поверхню до новій обробці.
 • На яке підстава нанесено покриття.
 • Яким видом лакофарбового вироби опрацьовано основу.
 • Скільки разів до цього стіни фарбувалися.

Найскладніше завдання – видалення масляного складу, який нанесений безпосередньо на бетон. Доведеться потрудитися і з видаленням тонкого лакофарбового шару. Зняти його набагато складніше, ніж товстий, який легко тріскається при ударі інструментом.

Найбільш універсальним методом як зняти фарбу зі стін є механічний. Вибравши підходящий інструмент, можна видалити лакофарбове покриття будь-якого типу. Хімічні засоби не підійдуть для водоемульсіонкі. Термічний також застосовується не для всіх основ і не для всіх фарб, до того ж він пожежонебезпечний.

Визначити, який варіант підійде в конкретному випадку, простіше всього досвідченим шляхом. Спробувавши кожен з підходящих методів, ви зрозумієте, яким будете користуватися.

Останні новини
Вибираємо паяльник для пластикових труб
Вибираємо паяльник для пластикових труб
02.08
На зміну чавунним конструкцій трубопроводу для водопостачання і каналізації в квартирах і виробничих приміщеннях прийшли поліпропіленові труби, для монтажу яких використовується спеціальний інструмент - паяльник.
Читати далі
Електричний лобзик: для чого він потрібен і як вибрати
Електричний лобзик: для чого він потрібен і як вибрати
02.08
Розпиляти дерев'яну дошку можна і звичайною пилкою. Однак якщо виникає необхідність в роботі крихкими, легко розшаровуються матеріалами, на допомогу приходить електричний лобзик.
Читати далі
Електричний дриль: поради щодо вибору
Електричний дриль: поради щодо вибору
02.08
Одним з найбільш затребуваних інструментів для ремонтних і будівельних робіт є електрична дриль. З її допомогою можна виконувати величезну кількість операцій: легко зібрати або відремонтувати меблі, свердлити отвори будь-якого діаметру, розмішувати фарбу, клей для шпалер або заточити свердло.
Читати далі
Що слід врахувати при виборі будівельного міксера
Що слід врахувати при виборі будівельного міксера
02.08
Якість будівельних і монтажних робіт залежить від того, наскільки однорідною є суміш для обробки поверхонь або проклейки матеріалів.
Читати далі
Як вибрати точильний верстат для будинку
Як вибрати точильний верстат для будинку
30.07
Ефективність і якість роботи ріжучих інструментів залежить від гостроти заточки. Навіть звичайні ножі для роботи на кухні повинні бути гострими. Однак підручними інструментами таку роботу виконати досить складно.
Читати далі
Будівельний фен: основні характеристики і правила вибору
Будівельний фен: основні характеристики і правила вибору
30.07
За принципом дії будівельні фени мало чим відрізняються від звичайних, побутових, утворюють спрямований струмінь гарячого повітря. Однак сфера їх застосування набагато ширше.
Читати далі
Особливості вибору кутової шліфувальної машини
Особливості вибору кутової шліфувальної машини
30.07
В процесі виконання опоряджувальних робіт одним з найскладніших етапів є доведення поверхні до ідеального гладкого стану. Оброблювані поверхні можуть бути дерев'яними, пластиковими, металевими, бетонними, цегляними або кам'яними, а для їх обробки може знадобитися як груба обдирання, так і делікатна полірування. З цими та іншими завданнями легко справляється шліфувальна кутова машина.
Читати далі
Як вибрати садовий обприскувач
Як вибрати садовий обприскувач
30.07
Догляд за садово-городніми культурами, фруктовими та ягідними деревами, квітниками, декоративними і плодовими чагарниками та іншими рослинами вимагає використання великої кількості інструментів, одним з яких є садовий обприскувач.
Читати далі